| stefan1902 a întrebat:

Salut, de ce cand pornesc calculatorul se aude un "piuit" si din cand in cand se opreste singur dupa 30 min. Dar nu mereu, cateodata pot sa stau pe el si 5-6 ore altadata dupa 20 min se opreste.

2 răspunsuri:
| TheCrusader a răspuns:

Piuitul poate fi sunetul de start al calculatorului.
Calculatorul poate decide sa se autoopreasca daca este supraincalzit, sau daca nu are firele conectate bine.
Daca vrei sa fi sigur mai degraba du-te la un service cu el si intreaba-i pe ei.

| Andrei283 a răspuns:

Piuitul e ok chiar asa trebuie sa fie cu stingerea inseamna ca ai un scurt si cand atinge se stinge da deci uitate la el si sa stii o smecherie are multe sanse de la placa de baza