| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de ce imi afiseaza rezolutia 1024x768 in loc de 1366x768?

5 răspunsuri:
| Copila2016 a răspuns:

Depinde de setările dispozitivului tău, poate când ai jucat un joc sau ai folosit un program s-a schimbat rezoluția automat, dacă vrei să schimbi rezoluția apasă Windows și scrie resolution, acolo îți va apărea Change resolution sau la Windows 10 va scrie Change the screen resolution, dacă ai alt gen de sistem de operare scrii direct Resolution și vei știi ce trebuie să faci. Apoi îți va apărea un tabel în care trebuie să setezi rezoluția.

| anonim_4396 explică (pentru Copila2016):

Mersi, chiar nu ştiam să schimb rezoluția. Acum serios, ştiu şi eu să schimb rezoluția PC-ului, dar acum maximul e de 1024x768, înainte era 1366x768

| Copila2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă i-ai făcut recent Update rezoluția s-a șters, se mai întămplă la unele dispozitive, dar nu îți face griji, îi poți da backup sau îi poți schimba sistemul de operare. Sau a luat un virus, este cam rară cauza asta, încearcă să îi dai defragmentare de disc, să instalezi un antivirus și să îl scanezi. Dacă nu a mers ceva din dispozitivul tău a fost șters de acel virus și trebuie să îi schimbi sistemul de operare.

| anonim_4396 explică (pentru Copila2016):

I-am schimbat si sistemul de operare si tot nu merge.

| Copila2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci trebuie sa il duci la un service de reparat.