| telefonmobil a întrebat:

salut de ce la net imi apare un triunghi galben cu semnul exclamarii jos in bara de net cand bag routerul wirlees?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu stii sa setezi un router wireless, cel mai probabil.

| telefonmobil explică (pentru anonim_4396):

Dar mi-a mers pana acum o zi si nu pot accesa utilitaru web de la routter

| telefonmobil explică (pentru anonim_4396):

Dar mi a mers dar de o zi imi arata triunghiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat sa-l resetezi? Nu resetarea din fabrica, ci sa-l scoti din priza 20 de secunde si apoi sa-l conectezi la loc.

Ai fost cu calculatorul pe undeva si te-ai conectat la alta retea wireless? Poate ai modificat clasa de IP-uri.

Utilitarul web de multe ori nu functioneaza fara un cablu, e o masura de prevenire a hack-ului prin wireless. Conecteaza calculatorul cu router-ul printr-un cablu si incearca din nou.