| Cristi_Nechitoi_1984 a întrebat:

De ce nu mi se mai incarca tableta?
Am pus-o la incarcat si imi arata ca se incarca dar tot la 3% ramane.
Am lasat-o o ora la incarcat si tot atat.
Va rog ajutati-ma!
FUNDA!

3 răspunsuri:
| marin81 a răspuns:

Probabil ca ai probleme cu, cablul, respectiv mufa, de incarcare, incearca sa misti cablu acolo unde intra in tableta si vezi daca se intampla ceva

| caus3lov3ya a răspuns:

Da-i restart.

| galyperf89 a răspuns:

Poate mufa este indoita. Cumva acolo scrie ca se incarca? Ca daca nu scrie e clar de la mufa. Mi s-a intamplat si mie pentru ca o indoisem.Si de asemenea si la telefon am patit la fel. A stat mult la incarcat aproape jumatate de zi si nu se incarca desi statea vreo 2 ore, de exemplu cand era 87%, dupa o ora ma asteptam sa fie 100% dar din contra, era 85% si apoi mi-am amintit ca ma jucasem pe el in timp ce se incarca si ma jucasem mult. Deci in timp ce se incarca, pe cat se poate, nu te juca pe ele Sper ca te-am ajutat! Si daca nici asa nu merge, intreaba-i pe cei de unde ai cumparat tableta ce poti afce si eventual daca mufa e indoita poti cumpara un nou incarcator sau daca mai gasesti garantia(depinde de cati ani e) ti-o iau in service si ti-o repara. Funda? :-D