| Golomoz_Daniel_1998 a întrebat:

De ce nu pot sa-mi creez un cont de Facebook fara sa primesc vreo avertizare de la Facebook? Adica imi fac cont de Facebook, si dupa cateva minute imi zice sa le trimit o poza cu mine ca sa confirm ca sunt eu. Trimit poza dupa care imi zice ca contul meu de Facebook "has been disabled"... care-i faza? Cum sa fac sa nu mai tot primesc acea notificare ca sa le dau o poza cu mine? Zice ceva legat ca: Some suspicious activities on your account...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai avut mai multe conturi care au fost dezactivate și acesta e motivul pentru care nu te lasă să îți creezi cont. IP-ul coincide și de asta. Încearcă să creezi de pe alt telefon sau descarcă Puffin Web Browser. Acest browser îți schimbă locația telefonului undeva în Statele Unite. Sau descarcă Hola VPN și folosește altă locație, alt IP. Aici ma refer pentru telefon.

| Golomoz_Daniel_1998 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat ce mi-ai zis si degeaba. Daca incerc sa-mi fac un cont si sunt conectat pe wifi-ul altcuiva merge asa? Adica se schimba adresa ip? Adica sa incerc de pe telefon sa fac contul de Facebook.