| anonim_4396 a întrebat:

De ce pe Facebook ca să blochez a doua oară o persoană trebuie să aștept 2 zile(48 de ore)?! Nu se poate face nimic ca să-l blochez imediat, instantaneu? De ce așa de mult?! Ajutor urgent vă rog!

3 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Pentru a nu abuza de butonul blocare. O data deblocat, facebook considera ca nu mai e necesara din nou, aceeasi persoana sa o blochezi.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai blocat-o, ai deblocat-o, iar acum, vrei din nou, să o blochezi?
Au și ei, politica lor, regulamentul lor. Nu mai poți face nimic, deocamdată. Decât să ai răbdare, să treacă cele 48 de ore (destul de chinuitoare/enervante când aștepți, căci numai gândul că ar putea afla, că e deblocată, te frământă). : ))
Stai liniștită, fă și tu o pauză, nu mai posta nimic, nu mai da niciun like, ca să nu te trădezi singură. Și aștepți. Probabil, au un roboțel care știe exact minutul în care ai voie să repeți acțiunea.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Dacă nu ai răbdare şi te agasează cineva, ieşi de pe cont.Sau încetează să-i mai răspunzi. Ignoră.