| Drew69 a întrebat:

De ceva timp am luat Kaspersky Pure 3.0 ca si anti-virus si imi merge perfect.Numai ca am versiunea trial, pentru 30 de zile. Am nevoie de un key sa il activez pe mai mult timp.Cineva care a gasit asa ceva pe net si sa mearga?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ei furturile astea de soft. Bănuiesc că ştii că furtul de soft este infracţiune şi se pedepseşte cu închisoare de la 2-7 ani sau cu amndă.Nu mai merge treaba aia cu „se practică că oricum nu mă prinde nimeni". Începe încet dar sigur să devină istorie.Eu în locul tău decât să fur licenţe mai bine aş folosi soluţii antivirus gratuite pentru uz personal(Mirosoft security essentials, Avira, AVG, etc) sau de ce nu chiar necomerciale(recomandat)
Una din ele este Clam Win.Un antivirus necomercial si gratuit(da e oppen source), ce se remarcă prin faptul că se comportă mai mult ca un scaner decât ca un antivirus standard, deci nu îţi transformă Windows-ul într-o căruţă. Succes

| petre059 a răspuns:

Eu am luat pentru AVG dupa youtube, posteaza lumea acolo key.Vezi cand le iei ia 2-3 mai poate sa fie cate unul expirat, si cand bagi key sa scoti netul.

| DeyCj a răspuns (pentru petre059):

Şi ce te face să crezi că cei de la AVG nu te vor prinde sau nu tea-u prin deja că ai furat licenţa? Toate aplicaţiile licenţiate au prin costrucţie un sistem ce raportează legalitatea lor la producător.Totul se desfăşoară discret în backround, fară ca userul să aibă habar de aşa ceva.Şi mai ales dacă useru mai şi fură softul deja e ceva mai grav(un soft cu licenţă furată e considerat la fel de rău ca şi unul contrafăcut). Dar cu update-urile la baza de rădăcini virale cum îi? Dacă nu se actualizează înseamnă că îl ai degeaba, şi singurul lucru care face e să îţi consume resursele sitemului şi să îl încetinească fără a produce protecţie antimalware.

| petre059 a răspuns (pentru DeyCj):

De 2 ani folosesc si nu e nici o problema, oricum o sa trec pe ubutnu si atunci scap de grija asta.

| DeyCj a răspuns (pentru petre059):

Dacă tot vrei o sitribuţie GNU Linux nu o Windowzizare a Linux-ului recomand Pc linux Os sau Debian.GNU linux nue numai Ubuntu.