| Conanry99 a întrebat:

Am un anti-virus Kaspersky 2012.Acum 2 zile am luat un virus de pe net care-mi blocheaza tot wi-fiul din laptop si Kaspersky nu gaseste acel virus.Se mai poate face ceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-l conectezi prin cablu la internet, daca nu ai primit cablul cu care se face configurarea router-ului atunci du-te cu laptopul la o ruda/un prieten/vecin care are internet prin fir si acolo poti rezolva cum ti-am spus.
Totusi ma mira ca nu-l gaseste Kaspersky, acesta este unul dintre cele mai bune programe antivirus. Succes!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate nu este virus, dar încearcă în felul următor: descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!

| Conanry99 explică (pentru Ioandelasal):

Problema e ca acel "virus" imi blocehaza NETU si nu pot intra pe net. Unii mi-au zis sa resetez laptopu dar...nu stiu ce sa zic sad

| Conanry99 explică (pentru Ioandelasal):

Sincer nu m-sm gandit la cablu. O sa incerc, mersi mult happy

| Ioandelasal a răspuns (pentru Conanry99):

Poti sa-l conectezi prin cablu la internet, daca nu ai primit cablul cu care se face configurarea router-ului atunci du-te cu laptopul la o ruda/un prieten/vecin care are internet prin fir si acolo poti rezolva cum ti-am spus.
Totusi ma mira ca nu-l gaseste Kaspersky, acesta este unul dintre cele mai bune programe antivirus. Succes!

| Conanry99 explică:

Am uitat sa zic ca dau Funda

| funnyboy a răspuns:

Scaneaza calculatorul si sterge toti virusii pe care ii gaseste!

| Conanry99 explică (pentru funnyboy):

Am spus ca Kaspersky nu gaseste acel virus!