| anonim_4396 a întrebat:

Salut de ceva timp are momente calculatorul cand se misca in slow motion, de exemplu in jocuri scade fps-ul foarte mult si pe youtube filmuletele se misca in slow motion, am schimbat ramii si tot la fel face, si nu stiu ce sa mai schimb aveti idee daca este de la hard? am un wd blue 500gb wdc 5000 akx il am cam de 3 ani,

8 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

1. Cand se misca in slow motion, iti este tare greu sa deschizi task manager sa vezi daca cpu e la 100%? daca e asa e de la superfetch, oricum trebuie sa vezi procesele care e bug-uit. Asta e ceva comun la windows 8 si 10 acest bug. La 8 e superfetch si la 10 e cortana. Asta normal se opresc fortat din registrii, e plin google answers de acest bug. De asta toti stam pe 7 ultimate ca asta nu are bug de viteza. Placa video nu are absolut nici o treaba la viteza calculatorului. Si nici ramii. Adica daca ai macar 4gb ram e perfect. Hardu cand moare se deschide windows in 2 ore si se inchide in 5 ore si deschide un fisier in 1 ora. Ai asemenea probleme? Tu ai 100% cpu utilization. Treci frumos pe windwos 7. Bafta.

| Razva26 a răspuns (pentru DryIce):

Am windows 7

| Razva26 a răspuns (pentru DryIce):

Am deschis task manager si nu urcase in 100%, functiona la parametrii normali procesorul

| DryIce a răspuns (pentru Razva26):

Iti e 100% cpu? da sau nu? xD

| DryIce a răspuns (pentru Razva26):

Atunci e de la hard, e pe duca.

| Razva26 a răspuns (pentru DryIce):

Am dat o defragmentare la "c" a mers bine 1-2 zile si pe urma iar a inceput laughing mai mult ca sigur e de la hard

| xShifT a răspuns:

Salut...s-ar putea sa fie :
1.palca video este pe duca
2. windows-ul trebuie schimbat(ai virusi)

ce placa video ai? ce windows folosesti?
ce memorie ram ai?

| Razva26 a răspuns (pentru xShifT):

Am reinstalat de n-ori windows-ul si la fel face