| Maaxi a întrebat:

Salut,de ceva timp nu imi mai merge yahoo messenger si il aveam instalat ( cu versiunea 11.5) apoi asa a inceput sa imi apara o eroare si sa nu ma mai lase sa il deschid deloc.
Am dezinstalat yahoo si am pus din nou in timp ce se instaleaza imi da aceiasi eroare "the application failed to initialize properly 0xc015002"

3 răspunsuri:
| Jhonny22 a răspuns:

Uita-te la ceasul si data pc-ului, yahoo-ul nu iti functioneaza daca data si ora nu sunt corecte si actualizate! daca nici asa nu iti merge, dupa ce il dezinstalezi, du-te in C, program files si sterge folderul yahoo apoi instaleaza-l din nou! dar mai mult ca sigur e de la data si ora! happy

| Maaxi explică (pentru Jhonny22):

Nu,nu este de la data si ora si am mai sters folderul yahoo din c degeaba plus m-am uitat pe net si alti oameni tot cu aceasta eroare au primit in raspunsuri ca trebuie sa isi instaleze Microsoft Visual C++ 2005. si o colega mi-a dat dar degeaba tot la fel thinking

| LexiN a răspuns:

Cel mai bine este sa iti reinstalezi windowsul. Asa am patit si eu. Pace!