| geooor a întrebat:

De curand am cumparat o tableta Nexus 7 de la altex si mi-a dat o garantie de 2 ani. Am scapat-o pe jos si s-a farmat inelul de portectie. As putea sa o dau la garantie sa o repare?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Garantia acopera doar defecte provenite in urma proastei montari sau vreo compoenenta care a crapat. Daca ai scapat-o pe jos e vina ta iar garantia nu acopera acest lucru. O poti repara doar contra-cost.

| Florincrap a răspuns:

Nu.

| d3men7zel a răspuns:

Din pacate garantia iti repara numai daca se strica din motive normale de functionare, adica in cazul in care o scapi jos, in apa sau mai o lovesti nu tio repara. funda?

| R0co3 a răspuns:

Bineinteles, du-te repede pana in 2015