| anonimuldepetpu a întrebat:

Buna ziua!
Am cumpărat recent niste casti de la altex, iar de cum am iesit din magazin le-am si scapat din buzunar.
Am impresia ca (,) capacul carcasei nu mai e asa stabil si se deschide singur. Le-as putea returna?
Cum se desfasoara procesul de returnare? Mersii! (Am garantie la ele)

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu s-au stricat, de ce le returnezi? Sau nu iti mai plac?

| anonimuldepetpu explică (pentru darrio2007):

Sincer nu mi plac cum se aud... am cum sa le returnez, avand cutia si ambalajele? Urme nu au pe ele si nici praf...

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu prea e ok sa le returnezi doar pentru ca ai avut ghinionul sa le strici inainte de a ajunge acasa. Daca te duci in magazin ti se explica in ce consta garantia.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu prea poți, deoarece nu sunt defecte din fabrică, ci le-ai distrus tu, ceea ce garanția nu acoperă defectele mecanice.
Asta îți vor zice și ei.
In cel mai bun caz ți le duc in service sa le repare, însă doar atât.

| VoidEternal a răspuns:

Garanția nu include defecte cauzate de tine. Nu confunda garanția cu asigurarea.