| IonutR1 a întrebat:

De curand am cumparat un laptop de la Emag, mai exact acesta https://www.emag.ro/......DMZXNZBBM/ Acuma, dupa cateva zile de folosire am realizat ca placuta de ram de 8 GB are nevoie de un fratior si as vrea sa ii fac un upgrade, dar problema e ca normal, nu as vrea sa pierd garantia. Se poate desface fara sa pierd garantia sau e prea riscant? Si inca ceva, daca se poate desface, ce placuta de 8 Gb mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Vezi aici:

http://www.youtube.com/watch?v=mjll6lAes4E

Daca la tine oricare din suruburile ce trebuiesc desfacute are sigiliu si il desfaci, pierzi garantia. Daca suruburile sunt accesibile (= nu au sigiliu) nu ai ce garantie sa pierzi. Pentru siguranta 100% poti intreba la comerciant/producator.

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Nu, nu-l poti desface fara sa pierzi garantia.

| IonutR1 explică (pentru flixbuster):

Pai suruburile sunt exact ca cele din video, adica fara sigilii. Oricum, ai dreptate, ar cam trebui sa ii intreb si pe cei de la Emag. Mersi!