| alexandru99989 a întrebat:

Salut.De curând mi-am achizitionat un mouse prin bluetooth de la Logitech (pe atunci nu stiam că am nev si de sticul bluetooth) in fine l-am luat si pe ăla, dar acum cand intru in device si dau search nu il găseste (am incercat acelasi lucru si cu telefonul si la el merge) Mă puteti ajuta? FUNTA + VOT

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu. Pot doar să spun că știu pe cineva care are o problemă asemănătoare cu o tastatură BT Micro$oft, Merge la laptop (cu BT din fabrică) dar nu și pe PC cu stick BT.
Probabil nu e compatibil 100% cu dispozitivul atașat la PC.
Vinde-le și ia un mouse wireless standard.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Trebuie sa mergi pe site la Logitech si sa cauti tipul de mouse pe care il ai.

Stickul pe care l-ai cumparat ar fi trebuit sa vina cu mouse-ul. In fine...

De asemenea trebuie sa mergi acolo pe site si sa descarci o aplicatie (sunt vreo 3). Cred ca este vorba de Logitech unifying software.

Il descarci, il instalezi si urmezi instructiunile.

Daca nici in conditiile astea nu il gasesti s-ar putea ca stickul sa nu fie bun (se mai intampla).

Daca nu il poti duce inapoi, uita-te pe net, este un indian care povesteste cum se rupe dopul de la stick si apoi baga o hartiuta pe una din parti ca sa faca contact fizic cu usb-ul.