| Eddy1995 a întrebat:

Salut, de curand mi-am comandat de pe Altex.ro o tableta Allview am facut comanda duminica 21.12. 2014 a doua zii imi scrie la statusul comenzi: Comanda finalizata. Dar nu am primit nimic iar am comfirmat pe e-mail comanda. va rog ajutati-ma vreau sa imi cumpar tableta de craciun!

7 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Finalizata cred ca se refera ca a fost data unui curier. Deci maine ar cam trebui sa iti vina curierul. Si cam toti curieri iti dau mesaj in ziua cand vin si te suna cu cateva minute inainte de a ajunge la tine pentru a confirma ca esti acasa.

| Eddy1995 explică (pentru LaLaura):

Ook, deci daca nu imi aduce maine coletu o sa sun la ei.

| LaLaura a răspuns (pentru Eddy1995):

Cam in 1-3 zile ajung cu coletele, depinde de numarul comenzilor si de cat de aproape e centru de curierat de unde locuiesti tu.

| Neo12 a răspuns:

Când a spus că e finalizată, nu se referă că a şi ajuns la tine, înseamnă că a fost procesată de curier. Dacă se livrează în termen de 1-3 zile, aşteaptă-te ca mâine sau miercuri să vină. Nu te speria. Dacă ai nelămuriri, suni acolo.

| Eduard619 a răspuns:

Pai din cate stiu eu cei de la altex nu lucreaza duminica cel mai bine este sa astepti pana marti daca nu incearca in alta parte happy

| Eddy1995 explică (pentru Eduard619):

Omule am facut comanda Duminica si mi-a zis ca duminica nu lucreaza si ca imi va veni marti, dar azi este luni si imi scrie ca, comanda este finalizata.

| Daktary a răspuns:

Suna la altex si spune-le