| anonim_4396 a întrebat:

De curand mi-am scapat telefonul pe gresie si s-a spart ecranul. Touch-screen-ul functioneaza perfect, iar telefonul nu are probleme de functionare. Nu prea am bani ca sa rezolv aceasta problema si as vrea ca sa stiu daca pot sa il folosesc fara grija...sa nu se strice de tot daca nu il repar. Am dat comanda azi de o folie de protectie pentru el, sper sa ii mai prelungesc putin durata de viata. P.S. : Am uitat sa mentionez ca este un Galaxy S2

Răspuns Câştigător
| manuel72 a răspuns:

Sigur ca da, daca aspectul nu conteza.

6 răspunsuri:
| manuel72 a răspuns:

Daca nu ti-a facut probleme imediat dupa impact, nu vad de ce s-ar strica ulterior.

| Vicenzio a răspuns (pentru manuel72):

Ma gandesc sa nu intre cumva impuritati intre crapaturi

| manuel72 a răspuns (pentru Vicenzio):

S-a spart touch-ul sau display-ul? Daca e spart touch-ul cand ii pui pelicula nu mai intra nimic, oricum n-ar fi intrat, ca nu-s crapaturi care se largesc.

| Vicenzio a răspuns (pentru manuel72):

Numai display-ul, sticla aceea de deasupra.

| manuel72 a răspuns (pentru Vicenzio):

Ala e touch-sceen-ul. Display-ul e cel pe care se vad imaginile.Se schimba la orice service.

| Vicenzio a răspuns (pentru manuel72):

Da, dar costa destul de mult. Eu vrea sa stiu daca pot folosi telefonul fara sa schimb componenta; nu stau prea bine cu situatia financiara.

| manuel72 a răspuns (pentru Vicenzio):

Sigur ca da, daca aspectul nu conteza.