| Ovidiu a întrebat:

de fiecare data cand pornesc calcualtorul coolerul de pe placa video scoate un sunet ciudat. cei pot face? se poate schimba acel cooler?
ATI RADEON 4650 1GB DDR2 128biti

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Ovidiu explică:

Deci revin cu adaugari: nu prinde niciun fir, nu se incalzeste, nu se restarteaza, placa lucreaza la normal, dar la pornire(doar cand este rece) imi scoate un sunet. am curatat placa de praf. daca lovesc unitatea usor(foarte usor) se opreste acel zgomot.

| terry_6693 a răspuns:

Se pare ca avem accelasi pc sau ma rog l-am avut. am avut si eu problema asta la mine nu mai functiona se incalzea procesoru si se restarta.
Am dat pe el acum 1 an si ceva 40 lei cu tot cu pasta pentru procesor.

| hajimemasho a răspuns:

Buna. Ai deschis unitatea, te-ai uitat inauntru?! Sunetul ciudat poate fi de la niste fire care se agata de cooler(se poate intampla in cazul in care ai mutat unitatea de la o locatie la alta).