| anonim_4396 a întrebat:

Salut,

Deci am incercat sa imi conectez laptop-ul la un monitor din casa pentru a ma uita la un film doar ca imagina e prea mica asa ca apar niste bari negre cum pot sa potriveasc imaginea de pe monitor?

4 răspunsuri:
| HMike a răspuns:

Salut

Trebuie ca placa video a laptopului sa suporte rezolutia monitorului, daca aceasta nu suporta ( cazul tau), imaginea se va rearanja la maximele placii video.

Funda?

| osaandy a răspuns:

Prin care tip de cablu te conectezi? VGA sau HDMI? Ce rezolutie are monitorul si care sunt rezolutiile suportate de placa video al laptopului?

| anonim_4396 explică (pentru osaandy):

HDMI si monitorul are 1920x1080

| osaandy a răspuns (pentru anonim_4396):

E clar ca placa video nu iti suporta rezolutia aceea.asta e problemawinking