| Ovidiu_2858 a întrebat:

Salut.Deci am si eu nevoie de raspunsuri concrete. Am procesor de 2.01GHz, si vreau sa imi mai pun rami. Am 3 sloturi. Doua dintre ele sunt ocupate fiecare cu 512mb fiecare. Am vazut multe intrebari dar nu m-am lamurit. Cat mai pot pune in al 3-lea slot? Astept raspuns. Dau funda, cel care ma lamureste bine. Multumesc

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Salut. Poti pune oricat. Oricum XP-ul pe 32 de biti (asta cred ca ai instalat) nu-ti recunoaste mai mult de 3, 5 GB, asa ca daca mai pui in al 3-lea slot un RAM de 2 Gb o sa ai un total de 3. Alte solutii ar fi costisitoare si inutile. Ai grija sa procuri memoria potrivita (sa nu iei DDR2 daca slotul e DDR, nu se potriveste). Succes!

2 răspunsuri:
| bogdan3vl a răspuns:

Cel putin 1 gb poti sa mai pui in slotul ala care e liber sa ai grija sa fie pe aceeasi frecventa daca nu te pricepi du-te cu rami care ii ai acum la in pc la magazin stiu ei ce sa-ti dea.dar iti zic eu ca nu se merita sa mai pui deloc rami 1 gb care ii ai acum e de ajuns nu-ti mai pune ca nu se simte nici o diferenta tot la fel o sati mearga nu te ajuta procesorul si bagi bani degeaba il el.

funda plsssss si vot big grin

| Ovidiu_2858 explică:

Slotul e DDR, si cam cat costa 1 ram sau 2? Aproximativ. Am vazut ca preturile variaza.