| Ionut58282856 a întrebat:

Salut, deci am un cont paypal si nu mai stiu parola iar cand vreau sa mi-o resetez imi zice "confirmare prin: e-mail, apel si numar de telefon. Am confirmat e-mail-ul dar dupa imi zice si numarul de telefon si nu il mai am. Stie cineva cum rezolv?

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Suna direct la paypal, vorbesti cu aia, or sa te intrebe ceva chestii legate de cont si daca le stii te ajuta ei

| Ionut58282856 explică (pentru relian):

Vreau sa imi fac alt cont acum, sti cumva care e diferenta dintre un cont personal si un cont de afaceri? Adica eu vreau sa vand instrumentale cu contul pe un site si vreau sa stiu care sunt diferentele

| relian a răspuns (pentru Ionut58282856):

Diferente sunt 2.
1-poti opera cu paypal sub numele unei firme
2-Pot avea acces la cont pana la 200 de angajati.
Astea sunt diferentele, in rest nimic deosebit, adica nu ti se da, nu ti se ia nimic fata de contul personal.

| Ionut58282856 explică (pentru relian):

Am vazut ca pe contul personal e o limita de vanzari. Daca sunt doar o persoana pot sa il trec pe cont de afaceri? Adica paypal ar avea ceva impotriva? Nu am firma doar vreau sa vand instrumentale,

| relian a răspuns (pentru Ionut58282856):

Treb sa ai firma sa faci cont de business.Nu am auzit sa ai limita de vanzare,tu nu vinzi nimic pe paypal, Paypall e doar parghia prin care se fac platile, tu vinzi pe ebay, sau oricare alt website, treci acolo ca faci plata numai prin Paypal asa esti asigurat.Nu vad legatura dintre ce vinzi tu si ce spui ca e limita de vanzare,Paypal nu se ocupa cu vanzari,nu este website unde tu postezi ceva. Posturile sunt pe Ebay, Amazon,si alte websiteuri.Tu acolo foarte bine poti sa treci ca faci plata prin paypal sau visa card,ori ce modalitati accepti tu ca plata.
Vinde instrumentale cate doresti,dar nu pe paypal,paypal e ca si o banca ca sa nu ia nimeni teapa, tranzactiile se fac prin ei, deci PIATA unde se vinde este alta, Ebay, Amazon etc.

| Ionut58282856 explică (pentru relian):

Ahh, am explicat am sus, multumesc pentru informatii dar nu te baga mai mult.