| RayenN a întrebat:

Deci, cand am pornit pc chiar acum 15 minute pe desktop-ul acestuia nu mai apareau iconitele de la aplicatii si cele din taskbar au disparut si ele. am incercat diferite chestii insa nici mouse-ul nu funcționează, gen apasand click dreapta pentru optiuni sa incerc sa rezolv nu apare nici o informație. Butonul de Windows de pe tastatura nu funcționează si nici altul. Singurul lucru care oarecum merge este ctrl+alt+del de unde pornesc task manager iar acolo pot folosi mouse-ul. Insa vine cu o intarziere de cateva secunde, tinand cont ca nu aceam nici o problema inainte de al inchide ultima data si mergea absolut perfect fara intarzieri. Folosesc Windows 10 pro si este un pc destul de modern incat sa nu vina cu intarzieri ale executarii programelor. Ce as putea face?

1 răspuns:
| Romaniamafia a răspuns:

Dezchizi task manager apesi new task, tastezi explorer si click ok. Apoi il scanezi de virusi sau reinstalezi windows