| Adytzu10 a întrebat:

Salut

Deci,fara deci ca se supara profa de romana. Vreau sa fac o poza si sa-i schimb fundalul. Mai exact, fac o poza cuiva la scoala si mai fac o poza la un camp ceva gen. Am cum sa pun pe fundalul pozei cu acea persoana campul ala? Daca da, ma ajuta cineva? Hai va rog, chiar is paralel cu chestiile astea de editat si tot ce inseamna it. Va rog mult.imi trebuie neaparat

Răspuns Câştigător
| DoraPelin a răspuns:

Ok deci nu e chiar atat de greu. Ti-as explica eu cum, dar trebuie sa si vezi, deci cel mai bine e sa cauti pe Youtube "How to do a PNG in Pixlr Editor" si gasesti tu acolo. Cel mai important este sa salvezi in format PNG, nu JPG sau altceva. Apoi intri in orice program de editat cum ar fi PhotoShop, PhotoScape, Pixlr, Ipiccy si asa mai departe. Sunt foarte multe, gasesti tu unul bun. Si intr-un sfarsit, dupa ce deschizi acel site de editat, deschizi poza cu campul sau cu ce vrei si dai acolo pe "Adauga poza" sau "Add Photo" si apesi pe butonul asta si alegi poza PNG si o asezi unde vrei apoi pe poza cu campul acela.
Daca ai neintelegeri, scrie-mi.
Funda?

2 răspunsuri:
| Adytzu10 explică (pentru DoraPelin):

Hai ca am rezolvat nene.
Mersi de ajutor, poftim funda pelinule

| DoraPelin a răspuns (pentru Adytzu10):

Cu placere!