| ExcessAnonym a întrebat:

Salut deci sa incep cu inceputu am luat o cartela de frog si am bagat internet pe ea dupa ce am bagat-o pe iphone am vazut ca nu merge netul asa ca am incercat pe celalalt telefon deci cartela nu avea nimic.Deci daca puteti sa imi dati un video/tutorial sau setarile de net v-as fi recunoscator.

Răspuns Câştigător
| MYK3 a răspuns:

Salut deci suni la 1234 de pe frogu ala care il ai (cartela de froglaughing) dar pe romana de pe 1 dupa dai pe informati despre contul tau (cred ca e tot 1) si cand iti zice bla bla bla informatii apesi 0 si intri in legatura telefonica cu un operator Cosmote (Frog) si le spui asa: "Buna ziua, ma numesc (cum te numesti tu) si am o problema. (ei o sa zica "Va ascult") "Deci am cumparat o cartela frog si am activat internetul pe ea (pe cartela). Problema e ca nu imi merge internetul dar nu am configurat telefonul pentru ele (eu te intreaba ce telefon ai si nu le zici iphone le zici iPhone {de care iphone ii ca nu-i numa iphone}) si dupa ce gata le zici "Imi puteti va rog trimite setariile pe E-mail pe adresa (le zici adresa ta de mess) si eu zic o sa Vi le trimit bla bla bla si astepti pana ti le trimite si tu Verifici E-mailurile tale la imbox si spam si o sa vezi acolo xact unde trebuie sa intri pe iphoneul tau si ce sa faci ca sa iti mearga internetul pe cartela. Sper ca ti-am fost de ajutor.
Funda?