| EmilauDaKing a întrebat:

Detin un amplificator Vlliodor 185x2 si am o dilema la setarea egalizatorului. As vrea sa stiu cum sa setez egalizatorul pentru un bass profund si un sunet clar, sa imi spuneti ce masuri sa pun pe fiecare frecventa si niste sfaturi daca se poate. Mersi :)
Poza cu egalizatorul : http://imgur.com/a/oNnU7

9 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Nu mai umbla la egalizator! ( SA LE DAI PE TOATE LA ZERO! )

Ar trebuii sa ai niste "volume" de control pentru bass etc. ( se vede ceva in stanga...fa poza la alea! )

| EmilauDaKing explică (pentru CPAElites):

E al doilea control de volum, balanta, bass si treble-ul.

| EmilauDaKing explică (pentru CPAElites):

Gandesti raspunsul? Tot sunetul tine de egalizator, de aici se controleaza volumele. Am incercat si varianta ta, nu scot nici 15% din performanta care o aveau cu vechile setari la egalizator, in sensul ca la volum ridicat nu au sunetul puternic.

| EmilauDaKing explică:

Am facut cum ai zis tu, am dat egalizatorul pe zero si am controlat volumul de bass si treble din butoane dar ideea e ca vocea nu se aude nici la 30% din puterea pe care o avea cu vechile setari ale egalizatorului.

| CPAElites a răspuns (pentru EmilauDaKing):

Pune o poza cu controalele pentru bass etc.

| CPAElites a răspuns (pentru EmilauDaKing):

Am avut o statie ca asta acum cativa ani...Am incercuit unde umblam eu sa se auda mai subtire si mai clar/gros etc.( nu mai stiu cum se numeau...)
https://postimg.org/image/o5wrizxbl/

| EmilauDaKing explică:

Eu am cerut setarile optime pentru egalizator, sunetul depinde in cea mai mare parte de egalizator.

| CPAElites a răspuns (pentru EmilauDaKing):

Sa nu ai asteptari mari de la PETARDA aia de amplificat contrafacuta rolling on the floor