| aBunnyMind a întrebat:

Salut din nou TPU! Am intalnit o problema cu un fisier, am dat delete dar imi da o eroare care zice ca "An unexpexted error is keeping you from deleting the file. If you continue to receive this error, you can use the error code to search for help with this problem.

Error 0x80070091 : The directory is not empty." Ce sa fac? Precizez ca e putin cam mare 3GB. Am cautat pe net dar mai mult m-a incurcat, daca stiti cum s-o rezolv va rog spuneti-mi. Am windows 7 home premium reinstalat din cauza unor virusi, cu update-urile facute, original bineinteles. Raspundeti cat mai repede!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ce fel de fisier este? Incearca sa-l stergi din Safe Mode!
SAFE MODE - este un mod de diagnosticare ce functioneaza pe toate sistemele de operare Windows, si care necesita o configuratie minima si drivere generice. Safe mode reprezinta pornirea windows-ului cu un numara minimal de functii necesare pentru lucru. Asa ca, mai jos veti gasi un mic ghid prin care veti afla cum puteti intra in Safe Mode fara probleme.
Cum pot sa intru in Safe Mode?
1. Restartati calculatorul
2. Apasam butonul F8 pana cand nu apare Advanced options Menu (Reporniti computerul si apasati tasta F8 de pe tastatura inainte de a aparea ecranul de boot al sistemului de operare - tasta o apesi de mai multe ori si repede pana iti apare imaginea de mai jos)
3. In meniul care apare alege "Safe Mode" sau "Safe mode whit networking"
"Safe mode networking" e la fel ca "Safe Mod" doar ca include si internetul.
Vezi foto: http://img534.imageshack.us/img534/3794/windowssafemode.gif
4. Iesirea din "Safe mode" se face simplu, restartam calculatoru si alegem optiunea "Start windows normaly"
Daca nu reusiti sa rezolvati problema in "Safe mode" puteti alege si "Last known good configuration" – optiunea aceasta intoarce sistemul la starea optima.
Vezi foto: http://windowsgeek.info/wp-content/uploads/2011/03/5cir12.gif
5. Asteptati ca sistemul de operare sa incarce anumite fisiere necesare deschiderii lui.
Dupa ce intri in Safe Mode il stergi de acolo.
Succes!

| aBunnyMind explică (pentru neluL):

Am incercat dar tot la fel imi da. Ar merge daca as formata D-ul? salvez in C ce am nevoie si le copiez inapoi pe cele bune. Insa mi-e teama ca nu o sa mai pot sterge din C.

| neluL a răspuns (pentru aBunnyMind):

Atunci descarca programul acesta! Unlocker http://unlocker.ro.malavida.com/d913-descarcare-gratuita-windows Unlocker este un program de calculator folosit pentru a elimina fisiere.
Unlocker elimina fisierele blocate sau fisierele ce nu se pot elimina.
Unlocker detecteaza si elibereaza de aplicatiile si procesele ce blocheaza un fisier pe care vrem sa îl eliminam.
Cu Unlocker putem elimina orice tip de fisier aflat în uz, blocat de un virus sau de oricare alta aplicatie.
Bafta!