| yulyan23 a întrebat:

Salut dintre Nokia asa 206 dual sim si Nokia x2-02 dual sim care sa il cumpar, vreau unul din aceste 2 telefonae conteaza sa tina bateria nu stiu 2-3 zile si sa tina mult chiar si daca ascult muzica, care telefon mi-l recomandati si care are bateria mai puternica din aceste 2 telefoane?

Răspuns Câştigător
| wishgranter a răspuns:

Nokia x2-02 cu siguranta. Nokia asa 206 chiar daca are bateria putin mai mare are alte functii de gen smartphone care iti "mananca" din ea. Plus ca la x2-02 ai multe functii de muzica si chiar una de radio prin care poti transmite live muzica ta de pe telefon la un radio pe care il ai langa tine cativa metri distanta. Setetezi frecventa de transmisie la telelfonul tau si apoi cauti acea frecventa la radio.

1 răspuns:
| dannytama a răspuns:

Nokia asa 206 dual sim are bateria :Li-Ion 1100 mAh battery (BL-4U) iar Nokia x2-02 dual sim are bateria: Li-Ion 1020 mAh battery (BL-5C). Deci cum poti sa vezi nu e mare diferenta intre cele doua telfoane dar iti recomand desigur cel cu baterie mai mare adica Nokia x2-02.