| CalledTrudix a întrebat:

In fisierul C:/Windows.old/Windows/System32 sunt mult mai putine fisiere? Deoarece mi am reinstalat pe un stick windowsul

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Da.

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ce vrei sa intrebi de fapt?

| CalledTrudix explică (pentru dullcat):

E normal sa fie mai putine fisiere in windows.old/system32 decat in fisierul normal din windows?

| dullcat a răspuns (pentru CalledTrudix):

Da.

| NLS a răspuns:

In Windows 10:

in System32 sunt 4554 de obiecte, majoritatea sunt fisiere, dar 113 sunt foldere ce contin la randul lor alte fisiere.

In folderul "Windows" exista 101 obiecte, dintre care 78 sunt foldere ce contin alte fisiere.

Te referi la WindowsToGo?

Sau la faptul ca ai copiat kitul de instalare direct pe un stick, ca sa poti reinstala Windowsul pe un laptop/calculator?
(NU asa se procedeaza, ci se foloseste Toolul Microsoft, sau mai bine Rufus sau Ventoy)

| CalledTrudix explică (pentru NLS):

In folderul normal windows, system32 am 4634 de fisiere.Este ok? Si ma refeream ca mi am reinstalat windowsul instalat de pe Microsoft de pe un stick si nu mi am sters nici o memorie si mi-a ramas folderul windows.old. Si in folderul acela sunt mult mai putine fisiere in system 32 este ok sa fie asa de putine?

| NLS a răspuns (pentru CalledTrudix):

Acum am vazut ca vorbeai de Windows.old

In acel folder se face un backup al fostului sistem de operare, e total irelevant acum pentru noul sistem, nu foloseste nimic de acolo.

Are mai putine fisiere pentru ca nu se pastreaza tot, ci doar fisierele care nu se gasesc in Folderul principal (noul WINDOWS).

Poti folosi Windows.old pentru a reveni la versiunea veche pe care o aveai instalata inainte.

| CalledTrudix explică (pentru NLS):

Sunt destule 4634 fisiere in system32?