| wolfman22 a întrebat:

Salut, doresc sa cumpar un aparat foto de pe amazon.co.uk problema este ca nu stiu daca prizele din marea britanie sunt la fel ca ale noastre? a si daca au aceiasi volti?

Răspuns Câştigător
| sigmanet a răspuns:

Prizele din UK nu sunt la fel cu ale noastre au trei picioare de forma patrata nu cilindrica. Iar voltajul este acelasi. Chestia este ca ar putea fi cu priza europeana (ca la noi), chiar daca e vandut pe amazon.co.uk, se intampla... Cel mai bine afli de la ei direct aceste informatii.

1 răspuns:
| JahBless a răspuns:

Salutare.Cumpara-ti linistit.Gasesti adaptoare pentru priza la maxim 10-15 lei. Aparatele in general suporta pana 240 iar noi le avem de 220.in cel mai rau caz daca chiar vei avea probleme cu voltajul iti poti cumpara un alt incarcator care banuiesc ca va fi mai scump sau poti opta pentru unul universal.