| SupaRici112 a întrebat:

Salut,doresc sa va intreb care sunt problemele/riscuri si avantajele unui pc cu 2 monitoare.Conecarea se face un monitor la o placa video 9800 GT si un monitor la placa de baza b85-hd3 cu procesor i5 4460!

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Conectezi 2 sau mai multe monitoare si cand ai o placa video capabila sa-ti ruleze jocurile. Sau daca esti programator, mai multe monitoare te-ar ajuta. Nu sunt probleme sau riscuri in a avea mai multe monitoare. In cazul tau acel 9800gt nu poate rula jocuri de actualitate. Schimba-ti placa video.

| horseey a răspuns:

Avantajele sunt ca poti face mai multe lucruri simultan sau sa te joci cu o rezolutie mai mare. Riscuri si probleme nu prea sunt, poate doar sa-ti suprasoliciti placa video in jocuri(se incalzeste). In orice caz, cu i5 si 9800 GT nu o sa ai probleme.