| Ghettopenny a întrebat:

Eram in timpul unui joc, cand s-a blocat pc-ul. I-am dat restart, a aparut ceva pe ecranul negru scris cu alb si s-a inchis. Dupa mai multe restarturi s-a aprins. Apoi am incercat sa intru intr-o aplicatie si si-a dat cateva restarturi, nici sunetul ca a pornit pc-ul nu se mai aude. Ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Un drum pana la service!

| LinxCont a răspuns:

Daca s-a blocat si a fost restartat, e foarte posibil sa fi aparut fisiere corupte pe hard disc, posibil chiar de la driverele placii de sunet sau sa fi fost alterate unele setari. Se poate da o scanare a hard diskului pentru a vedea daca sunt erori, se pot verifica setarile legate de sunet, se pot reinstala driverele placii de sunet, se poate reinstala windows-ul si poate isi revine.

| dfeel a răspuns:

Verifica temperatura si implicit coolerul de la placa video.
Daca problema a aparut intr-un joc ar putea fi corelata cu supraincalzirea.

| Claudiu1905 a răspuns:

Fa-ti o cruce mare si verifica RAM-ul. Daca ai doua placute poti sa le scoti pe rand, altfel nu prea ai cum

| RandomStudent a răspuns:

Ai putea sa iti reinstalezi Windowsul, sau daca nu vrei sa pierzi datele incearca sa schimbi userul si vezi daca eroarea persista iar daca merge copiaza-ti datele de la jocuri(daca ai) din AppData (rulezi "run" si introduci %AppData%). Daca nu merge nici una dintre variante iti recomnad sa te duci la service

| Atrielle a răspuns:

Nu-s eu experta dar la ora asta n-ai ce sa faci decat sa-i dai pace.

Incearca sa-l pornesti maine si daca merge as zice sa reinstalezi windowsul pentru ca cel mai probabil ai tot felul de minuni pe el (virusi, malware, etc).

Daca nu mai merge, iti mai ramane doar varianta propusa de K0sti: du-l la service sa vezi ce trebuie schimbat.