| MaxKiller911 a întrebat:

Este bun acest laptop pentru gaming?
http://www.evomag.ro/......99544.html

12 răspunsuri:
| schajuman1344 a răspuns:

Ia-ti asta daca vrei sa joci toate jocurile aparute la medium-ultra. Iti garantez 100% http://www.pcgarage.ro/......inux-black Foloseste acest cod pentru a avea 1% discount ETXFZ8SK Succes si bafta la gaming. Cel pe care il ai tu are placa video integrata, nu e facut pentru jocuri, ci pentru office.

| lpavel a răspuns:

E bun pentru jocuri, o sa-ti mearga si jocurile noi, dar nu are racirea buna, dupa jumatate de ora de joc cu un joc nou cum ar fi TDU 2 se va inchide!
Deci alegerea e a ta, faci cum vrei! Bafta!

| MaxKiller911 explică (pentru lpavel):

Salut! Am vazut un fel de "suporturi" cu ventilatoare, crezi ca daca imi cumpar unul nu se va mai incinge asa rau?
Si cat costa unul?

| lpavel a răspuns (pentru MaxKiller911):

Daca nu ma insel tu vorbesti de : Cooler! Daca iti cumperi unul o sa te joci mai mult cu 15 - 20 de minute! De unde stiu? Am si eu unul! big grin
Cu alte cuvinte nu raceste nici ala bine...

| MaxKiller911 explică (pentru lpavel):

Chiar nu exista vreo modalitate sa rezolv problema asta?

| lpavel a răspuns (pentru MaxKiller911):

Crede-ma sunt in aceiasi situatie ca tine si mai caut si eu dar inca nimic... sad

| MaxKiller911 explică (pentru lpavel):

Daca s-ar incinge nu prea ar fi o problema, dar nu se opreste, nu?
De exemplu cand ajunge la o anumita temperatura nu se stinge, nu?

| lpavel a răspuns (pentru MaxKiller911):

Cand te joci se incalzeste si se opreste ori ingheata imaginea(jocul)!
Hai sa-ti dau o idee buna ce laptop sa cauti! big grin Deci dupa ce te-ai uitat la componente si esti multumit mai uita-te si la orificiile de racire! Trebuie sa fie cat mai mare altfel nu o sa te poti juca mai mult de 30 minute! Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| maryusmono a răspuns:

Nu este bun,

Laptopul tau nu are o placa video propriu-zisa (in cazul asta este integrata pe placa de baza) asa ca iti recomand un laptop cu o placa video dedicata: http://bit.ly/17tSpMQ

| Annitu30 a răspuns:

E foarte bun Acer -ul asta love struck ti-l recomand pentru gaming