| YoChriss a întrebat:

Este buna placa video Radeon R7 240 de 2GB? Are alimentare separata aceasta placa video?

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

E... o placa video. Nu pot zice ca e buna deoarece e din categoria celor slabe. Eventual sa zici daca e buna in categoria ei de pret.
Si nu, nu e suficient de puternica incat sa necesite si alimetare separata. Deci altfel zis, nu are alimentare separata.

| YoChriss explică (pentru sltlp):

Dar decat o Nvidia 8500gt e mai buna? Asta e placa mea video actuala si as vrea sa pun Radeonul.

| sltlp a răspuns (pentru YoChriss):

E de pana la 6 ori mai performanta fata de 8500gt, dar tot e departe de alte placi de pe piata de la ora actuala. Iti recomand varianta asta mai degraba decat ce ai ales tu: http://bit.ly/1uwwH5z.

| YoChriss explică (pentru sltlp):

De ce este mai buna placa din linkul tau? Pentru ca este DDR5? Dar are doar 1 GB. Puteai sa pui direct link-ul ca m-a trimis pe profitshare... cine stie ce site de-al lui peste cu virusi.

| sltlp a răspuns (pentru YoChriss):

Da, pentru ca e ddr5. Memoria ddr5 este mult mai rapida comparat cu ddr3. Per total, iesi mai castigat cu 1gb ddr5 decat 2 ddr3. Profitshare nu e site cu virusi, e platforma de afiliere utilizata mai ales de zgarciti care fac conturi fake gen paharcuapa1990 si care sunt banati rapid de TPU, sau de cei care chiar acorda un interes deosebit in a da raspunsuri corecte si bine explicate. Comandand de pe un astfel de link de la persoana care ti-a rapsuns cel mai bine(link-ul respectivei persoane), daca memoria cache nu ramane blocata(Ca se mai intampla), cel care a pus link-ul primeste un "multumesc" de cativa lei(Depinde de comanda) fara ca tu sa dai vreun ban(plateste magazinul, in cazul asta, eMAG).

| Jipa95 a răspuns:

Este buna, dar versiunea de r7 240 de 1gb ddr5 pe 128 biti, ce ai spus tu aia de 2gb este ddr3. Nu are alimentare separata, este plug and play o pui in pc si ii instalezi driverii.

| TwiSt1997 a răspuns:

N-are alimentare separata.Iti merg jocurie pe medium la un 720p... poate altele 2011-12 la full hd.

| Paharcuapa1990 a răspuns:

Este buna