| robbytz11 a întrebat:

Salut, este vorba despre desktopul meu inconitele le pot pune oriunde vreau adica nu mai sunt acele 'patrate' daca iau o iconita nu pot sa o mut o pozitie mai jos adica un patratel mai jos, unde o pun acolo ramane chiar si langa alta iconita ramane acolo foarte foarte aproape.
Cum revin la acele patratele?

4 răspunsuri:
| Amabilul a răspuns:

Fii ai explicit...la ce patratele te referi? ce windows ai? Oricum incearca sa dai click dreapta pe desktop si unde scrie View bifeaza sau debifeaza optiunile "Auto arrange icons" si "Align icons to grid" si dupa vezi daca le poti muta cum vrei

| DubluV a răspuns:

Click dreapta pe masa de lucru, view, click stînga pe align to grid. Succese

| popadrian96 a răspuns:

Si eu aveam aceeasi problema,, MS MULT,, Amabilul,, de raspunsul tau,,, Fii ai explicit...la ce patratele te referi? ce windows ai? Oricum incearca sa dai click dreapta pe desktop si unde scrie View bifeaza sau debifeaza optiunile "Auto arrange icons" si "Align icons to grid" si dupa vezi daca le poti muta cum vrei
,,,, ti-as fi dat funda sincer, cel mai bun raspuns

| Petronela7 a răspuns:

Hm... incearca click dreapta pe desktop - arrange icons by - align to grid (sa fie bifat, sa nu fie bifat auto arrange)