| Robert01_6486 a întrebat:

Eu am avut prima data antivirusul avast iar dupa mi-am luat si mawlwarebytes. O sa imi mearga greu? Care sa-l tin avast sau mawlwarebytes?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avast este antivirus iar malwarebytes este antispyware si antimalware. Malwarebytes il folosesti numai la scanari, nu trebuie sa-l tii activat ca pe un antivirus 24/24. Lanseaza-l o data pe saptamana, fa-i update-urile si cam atat. Fa cate o scanare cu el o data pe luna sau o data la doua saptamani si nu vei avea probleme.

| BoggyP a răspuns:

Norton e insesizabil, nici nu stii ca il ai dar isi face treaba, eu folosesc Norton de 5 ani si nu m-a dezamagit niciodata!

| AdelinuKozma a răspuns:

Pai Avastul este un antivirus foarte folositor si foarte USOR DE FOLOSIT, mawlwarebytes e un pic mai complicat si creaza 25% lag si consuma RAM. Rezulta ca : foloseste in continuare Avast! Si eu il folosesc.

Merit o fundita?