| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de antivirusul Avast?

26 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bunicel nu-i slab dar nici puternic

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Tu ce folosesti?

| Matteo1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu mine vorbeai? Daca da, tot avast folosesc.

| anonim_4396 explică (pentru Matteo1234):

Se vede clar ca vorbeam cu Ray.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nimic

| dannyel86 a răspuns:

Avastul mi se pare bun. Il folosesc de foarte mult timp. Nu cred ca acesta consuma multe resurse, asa cum se afirma, el ruland, in cazul meu, pe un sistem foarte vechi. Ideea e ca niciun antivirus nu te poate proteja complet de amenintarile online si nu numai. Depinde ce site-uri accesezi si ce softuri instalezi. A fost o perioada cand testam aplicatii si ma umpleam de virusi indiferent de antivirus. Evident, eram nevoit sa reinstalez sistemul de operare. Acum nu mai am aceste probleme, pentru ca am devenit mai vigilent. Cat despre sunete si notificari venite de la antivirus, acestea pot fi modificate din setari. L-am trecut pe modul "silentios" (dezactivat optiuni si avertizari) si nu ii vad interfata decat daca accesez, fara sa-mi propun, un site infectat, despre care primesc notificari ca fiind periculos.
Periodic, scanez sistemul in boot scan si ma simt protejat.
Poate nu e perfect, dar tot e mai bun decat deloc.

| gelu1970 a răspuns:

O porcarie

| xerxes1 a răspuns:

Nu prea vede virusii.
Ocupa o gramada de resurse si este slab.
Mai bun este Nod 32.

| anonim_4396 explică (pentru xerxes1):

Cu ce este mai bun Nod32?

| Superior a răspuns:

Am folosit, a fost bun, pana cand am reinstalat windowsul si antivirusul a inceput sa-mi foloseasca 20-30% din CPU constant. Acum folosesc Avira.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Kaspersky

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce legatura are?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Este tot antivirus si e cred ca e mai bun pentru ca imi detecta virusi noi pe care avast nu ii gasea. Acum poate l-au imbunatatit. Ce are Avast diferit, poate in avantaj e scanarea inainte de incarcarea sistemului de operare.

| pufipo a răspuns:

Eu îl folosesc de 6 ani, nu am avut nicio problemă cu el

| BlackLighting29 a răspuns:

Eu l-am folosit. Este destul de bun, dar pentru ca este free putin slab...

| anonim_4396 explică (pentru BlackLighting29):

Are si varianta cu plata.

| BlackLighting29 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu, aia e mai buna... Poti sa iti iei ca eu recomand

| Matteo1234 a răspuns:

Este bun, dupa parerea mea, eu unul il folosesc, ce este aiurea este ca uneori nu o sa te lase sa te joci diferite jocuri sau sa intri pe diferite site-uri, le blocheaza, prevenind virusii, il recomand, succes!

| Zamfira2sweet a răspuns:

Din partea mea ti-asi recomanda bitdefender sau kaspersky. Bitdefender este la promotie, il poti avea gratuit, vezi aici: http://www.mocasoft.ro/download-bitdefender-total-security-licenta-gratis/

| anonim_4396 explică (pentru Zamfira2sweet):

Am cerut o parere, nu-mi trebuie Bitdefender.

| Zamfira2sweet a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles, doar ca e bine sa folosesti ce e mai bun pentru siguranta datelor tale

| anonim_4396 explică (pentru Zamfira2sweet):

Nu descarc orice ****. de pe net.
Nu mai folosesc antivirus de 2 ani.

| Zamfira2sweet a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi ca e ok sa nu folosesti antivirus?
Bitdefender nu e ****, pentru cultura ta generala este cel mai bun antivirus din lume, si e Romanescwinking

| anonim_4396 explică (pentru Zamfira2sweet):

Prin **** m-am referit la programe de pe orice site.
Cam asa se iau virusii cel mai des.
Nu exista un cel mai bun.

| Suciu_Filip_1997 a răspuns:

Pentru treaba lui este ok, isi face treaba. dar problema e cu pop upurile care apar de la fiecare avertizare pe ecran, si mai scot si un sunet enervant, eu iti recomand Windows defender! Funda?

| anonim_4396 explică (pentru Suciu_Filip_1997):

Eu ti-am cerut doar parerea, nu sa-mi zici ce sa folosesc.
Vezi ca e deja enervant sa zici funda? funda? funda?