| AlexaRares a întrebat:

Eu am un pc în care am doar 4GB RAM DDR4 LA 2133Mhz Cl14 de la HyperX Fury.
As vrea sa mai adaug încă 4GB RAM TOT DDR4 2133Mhz tot de la HyperX Fury dar nu știu dacă trebuie sa fie tot Cl14.....Nu as putea pune Cl15 și voi avea una Cl14 și una Cl15? Sunt probleme/incompatibilități?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-i o regula dar este bine sa fie asemanator pentru ca o memorie cu o latenta mai mare reduce din viteza.

| AlexaRares explică (pentru Salontanul):

Mersi!
Deci în teorie eu pot sa pun o memorie cl15 dacă nu găsesc cl14?

| Salontanul a răspuns (pentru AlexaRares):

Multumesc si eu! Da. Poti pune orice.