| eueueu1 a întrebat:

Salut.Eu nu prea ma pricep asa bine la calculatoare,la ce foloseste o placa de retea,deodata ce am de la placa de baza loc pentru cablu, viteza e aceeasi? Astept raspunsuri. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| deagle22 a răspuns:

Sunt placi de baza care nu au placa de retea incorporata. viteza e in funtie de netu pe care il ai, placa de retea nu influienteaza foarte mult, asta daca nu cumva tu vrei ceva de ultima generatie.

1 răspuns:
| DinGri77 a răspuns:

Placa de retea este folosita pentru a lega calculatorul la internet. Daca placa de baza a calculatorului este deja prevazuta cu o placa de retea, atunci nu mai are rost sa pui inca una pe pci-pciex.