| Kevinnn a întrebat:

Detin un pc pe care l.am reparat recent dupa ce mi.a fost arsa sursa,totul a mers ok pana ce am introdus cablul de la internet care nu poate fi citit sub nici o forma.Un beculet verde de la placa de retea este mereu aprins si daca este introdus cablul si daca nu, cablul nu este o problema deoarece in alte pc'uri functioneaza.Intrebarea mea este:e posibil sa se fi defectat si placa de retea deodata cu sursa? Placa de retea este integrata pe placa de baza ceea ce face dificila schimbarea ei asa ca m.am gandit sa imi achizitionez o placa de retea externa, credeti ca se va diminua viteza internetului sau va functiona la fel? Astept raspunsuri.Va multumesc.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu se va diminua viteza. Poti sa iei o placa si de 10 lei, ca nu e nevoie de cinestie ce(procesorul e baza).

| K0sti a răspuns:

Poti lua linistit alta placa! Dar da disable la placa integrata din BIOS!

| K0sti a răspuns (pentru K0sti):

Numai ca o placa 10/100/1000 Mbps nu e 10 lei, e vreo 40-50 lei!

| Kevinnn explică (pentru K0sti):

Nu conteaza pretul, sa mearga bine doar.Merci!

| K0sti a răspuns (pentru Kevinnn):

Cu placere!