| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

exista vreo metota prin care eu sa folosesc un telefon ca dispozitiv de urmarire? Adica eu pe telefonul meu sa vad unde este celalalt?

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut, daca vorbesti de Android, exista "Android device manager".

O accesezi de pe web sau descarci aplicatia pe telefonul care urmareste.

Trebuie sa cunosti emailul si parola telefonului urmarit pentru a il putea trackui.

De asemenea, ia aminte ca atunci cand te conectezi google trimite automat un email la acel email. Si apare si un mesaj pe ecran.

Ca sa dezactivezi mesajul mergi in notifocari la google services cred. Si il scoti de acolo sau mai bine cauti un pic pe net cum sa faci asta.

In general iti da pozotia cam cu 1 minut pana in 5 minute inainte.

De asemenea este important ca telefonul urmarit sa aiba datele mobile active (ca sa isi comunice pozitia GPS) precum si localizarea (sa isi cunoasca pozitia).

| MeForeverAlone a răspuns:

Da, îi poți descărca cuiva un program de urmărire atunci când nu te vede, îl ascunzi undeva ca să nu-l observe și astfel îl poți urmări când vrei, unde vrei. Poți găsi un astfel de program pe Magazin Play, poate merge doar dacă ai tu programul instalat și ai numărul de telefon al celuilalt.
Baftă!

| Avadan_Alex_2002 a răspuns:

Metota serios se scrie metoda

| RominaAniela10 a răspuns:

Exista pe ihone o aplicatie numita; Gasire prieteni; ce iti permite sa vezi unde este persoana respectiva in acel moment, si nu numai, vei fi si anuntat cand aceasta paraseste locatia.