| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreun program care face Automat si corect acei timpi pentru subtitrare?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin Automat. Incearca Subtitle Workshop.
http://expertester.wordpress.com/......-subtitle/
poti sincroniza, resincroniza si asta inseamna o corectare a timpilor.

| anonim_4396 explică (pentru horia2012):

Pai in el lucrey, doar ca e prea mult de munca cu timpii aia... ii am doar de "forma", nu se potrivesc cu video-ul, textul il am... dar ca sa ghicesc cand trebuie sa apara si sa dispara fiecare rand al subtitrarii, e cumplit! fac 15-20 de randuri intr-o ora! trebuie sa muncesc cel putin o saptamana la asta si n-am atata rabdare! sad chiar nu se poate detecta cand vorbeste, sa scoata automat timpul?

| horia2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Automat, nu. Stiu ce inseamna si eu am corectat subtitraje, muncesti de-ti sar capacele. Acel film nu are absolut deloc subtitraj (nu neaparat in engleza)?

| anonim_4396 explică (pentru horia2012):

Nu are deloc! daca aveaaaa, era atat de simplu sa schimb doar textul... happy da, si eu am mai corectat subtitrari, dar asta trebuie facuta cap-coada (100%)! e mult de munca mai ales daca nu te joci toata ziua cu asa ceva.

| horia2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu. Stii ce e misto. Ai sa rulezi filmul inainte-inapoi de atatea ori incat atunci cand e gata, nu mai are aproape niciun efect sa-l vezi happy

| anonim_4396 explică (pentru horia2012):

Stiu! asa este! dar nu pentru mine-l fac! oricum stiu si replicile pe de rost deja laughing)))) laughing)) laughing

| anonim_4396 explică (pentru horia2012):

Apropo. felicitari pentru rank! tine-o tot asa!winking

| horia2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect laughing laughing laughing

| horia2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi. OK.

10 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Nu are cum sa-ti corecteze programul (oricare) subtitrarea. Ia-ti BS Player, evident versiunea piratata, si da de acolo download all subtitles. Daca nici una nu e buna, ghinion. Altfel poti folosi CTRL + si - sau CTRL santa keyboard sau dreapta keyboard pentru a o sincroniza. Dar asta merge doar daca e defazata.

| anonim_4396 explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Nu nu. subtitrarea e creata de mine integral. nu am ce sa descarc ca nu exista. muncesc la ea de cateva zile. adica am luat o sutitrare oarecare pentru timpii aceia, si am schimbat textul cu al meu. acum trebuie sa potrivesc timpii la video. deci ceea ce vreau eu nu se poate....decat sa muncesc pana-mi sar capacele laughing