| bymhyt a întrebat:

Salut, exista vreun site sau program ceva prin care să pui o poza si să o facă mai clară!?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă e prost făcută, nu prea mai ai ce-i face (eventual contrast, luminozitate,...)

| NLS a răspuns:

Daca prin clara te referi ca are zgomot de imagine, sau are putini pixeli si doresti sa ii cresti rezolutia sa se vada mai "sharp", nu se poate

Daca e vorba despre umbre, si tot ce tine de expunere (adica e prea deschisa si are culori foarte sterse,
sau e prea intunecata si nu ies in evidenta unele detalii fine), se poate corecta,
DACA din intamplare a fost trasa in format RAW (trebuie sa suporte aparatul acest format, nu chiar orice aparat asa asa ceva).
Daca e JPEG, se poate corecta, insa nu o sa obtii o diferenta notabila fata de original (pentru ca e un format "lossy", din care lipseste informatie).

Programe:

Adobe Photoshop
Affinity Photo
Corel Photo-Paint
Corel PaintShop Pro
Corel Painter
GIMP

| yungandreigawd a răspuns:

FaceApp pe Google Play sau App Store.

| Danykmz a răspuns:

Caută pe.magazin play "remini*