| SkenWell a întrebat:

Am pus sa filmez cu obs si pe filmare in 1080p la 60fps imi sacadeaza rau, este de la Placa video processor?

8 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Mai exact de la ambele.

| Ssssmokin a răspuns:

Cel mai probabil. Daca PC-ul nu poate duce macar 30FPS-uri atunci nu are rost sa incerci.

| SkenWell explică (pentru Ssssmokin):

Duce 80+ minim 50

| Ssssmokin a răspuns (pentru SkenWell):

In timpul filmarii? Astfel s-ar putea sa fie tot de la OBS.

| SkenWell explică (pentru Ssssmokin):

In timpul filmari scade 10-20 fps dupa ce termin filmarea. Base (canvas) resolution 1920x1080 iar la output 1280x720 am dat si vad ca nu mai frameaza dar se vede mai prost. Deci in principiu este din cauza processorului sau Placa video?

| Ssssmokin a răspuns (pentru SkenWell):

Ce procesor si placa video ai? 1920x1080 este full HD, iar 1280x720 este HD. Poate PC-ul tau nu reuseste sa duca filmarile in full HD.
Totodata spune-mi si cata memorie RAM ai.

| SkenWell explică (pentru Ssssmokin):

Gt 730 2GB I3 4160 6GB ram 1600mhz iar placa vreau sa o schimb.

| Ssssmokin a răspuns (pentru SkenWell):

Placa video este problema,