| anonim_4396 a întrebat:

Salut Funda pentru cine : imi spune cum pot sa leg intre ele cateva boxe.: am asa: un cd player auto :http://www.emag.ro/......a--pKD-X30 si 2 boxe in fata de 50 w si doua mai mari in spate... Astea stiu cum se leaga da mai am si 2 difuzoare inalte (cele micute_) mi-ati putea spune unde sa leg alea? sau cum... De unde sa trag firu de la boxele din fata sau de la cele din spate? va multumesc

Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Pai tu ai un mp3 cu 4 iesiri a cate 50w fiecare, deci puterea e impartita pe fiecare canal.
Tweeterele (difuzoarele alea mici pentru inalte) poti sa le conectezi unde crezi tu ca e necesar dupa cum ai vrea sa se auda, dar dupa parerea mea e sa le pui in partea din fata si spatele sa il lasi pentru joase (bass). Dar daca se aude prea infundat pe spate poti sa le pui si acolo.
Asta e parerea mea.
Eu de exemplu pe fata am difuzoare cu tot cu tweetere, iar pe spate am ovale mai mari pentru bass si mi se parea ca se aude prea infundat si am atasat 2 tweetere langa ele (in paralel adica: + de la boxa la + tweeter si - la -)
Sper ca ti-a fost de ajutor.

| IonutRazvan a răspuns (pentru ionutz03):

Da mi-ai fost de ajutor. Ms mult de sfat...

1 răspuns: