| berlin a întrebat:

Salut hard disk-urile care au iesit acum sata 3 sant diferite de sata 2 ma refer la cablu sata eu am sata 2 se potriveste un hard disk sata 3 la placa mea de baza?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Cablul este acelasi pentru orice sata.
Daca placa ta de baza este pe sata 2, poti pune fara probleme un HDD cu sata 3, dar va functiona la viteza sata 2. (viteza care e mai mica decat sata 3). Deci poti folosi fara probleme atat cablu cat si HDD-ul.

| berlin explică (pentru horia2012):

Mersi mult ai primit funda?

| horia2012 a răspuns (pentru berlin):

Cu placere, mersi.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Sata este doar viteza de transfer a datelor unui hdd, nu tine de mufe ( cabluri de conectare ). Un hdd il poti conecta fie printr-un molex, fie printr-un cablu S-ATA

| ombladon112 a răspuns:

Http://bit.ly/eMagBlackFriday cauta aici oferte la hdd-uri