| Vectra1 a întrebat:

Ieri am ales sa trec de la windows 7 la windows 10. Dupa ce am instalat windows-ul, am observat ca in device manager langa placa video a aparut un triunghi galben cu semnul exclamarii in el. Am ales sa revin din nou la windows 7 crezand ca windows 10 era problema, dar acum am aceeasi problema si la windows 7. Am instalat si ultima versiune si am incercat si versiuni mai vechi de driver dar degeaba. Stie cineva care este problema? O sa atasez o poza mai jos pentru a vedea cum arata https://imgur.com/a/KeiJL91

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Placa video este identificata, dar driver-ul este in conflict.
Asemenea situatii de conflict apar atunci cand driver-ul nu este perfect compatibil cu Windows si/sau placa video SAU nu este compatibil cu versiunea Windows instalat, deci nu poate comunica datele pe ea. Atentie ca driver-ul sa fie tot de 32 sau 64 biti, ca si Windows-ul instalat!

Opreste calculatorul, scoate si baga inapoi placa video, dupa care fixeaz-o bine (cu surub).
Ai grija sa ai conectate si toate firele suplimentare de alimentare la placa video, daca sunt!

Daca eroarea persista, atunci incearca un test pentru placa video, in special pentru memoria video.

In cazul ca testarea nu-ti da eroare, atunci sterge si re-instaleaza Windows-ul, urmat imediat de driver-ul corespunzator.

| sierra1 a răspuns:

"Am instalat si ultima versiune si am incercat si versiuni mai vechi de driver dar..."

tocmai aia e problema - driverul

| TPU2019 a răspuns:

Caută pe google DDU (Display Driver Uninstaller dacă mă servește memoria bine) și dă uninstall la tot ce ține de Nvidia (audio și video) Dai reboot la PC și găsește ultimul driver de pe site-ul oficial nVIDIA și install. Poți înainte de restart să dai power off și reinstalează placa fizic în slot, sau în alt slot.

| Alex00717 a răspuns:

Ai dedcarcat prea multe drivere, cel mai simplu fa un clean install cu windows 10 si dupa descarca ultima versiune de driver