| alexronaldocr7 a întrebat:

Ieri mi-am instalat si eu windows-ul si l-am scanat, defragmentat si mearge perfect.Azi cand am deschis pc-ul imi merge foarte rau,se misca in reluare, procesorul parca numai functioneaza.Nu stiu ce sa-i mai fac.Lam sters si de praf si degeaba.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce sistem ai?
Ce windows ai instalat?
Windows-ul e activat? Cu ce?
Update-urile obligatorii din windows le-ai facut?
Cand ai lag?
Cu ce program ai defragmentat?
Antivirus ai? ce anume?
In Device Manager ai vreun semnul intrebarii/exclamarii?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| horia2012 a răspuns:

Ti-a mers sistemul perfect nu din cauza defragmentarii (nu avea niciun rost sa o faci o odata ce abia ai instalat sistemul) ci din cauza reinstalarii sistemului. Verifica driver-ul video. Dezinstaleaza-l. restart si instaleaza-l din nou.
Eventual o varianta mai noua.
Instaleaza si placa de baza, chiar daca e W7 si are propriile drivere.