| Floxit a întrebat:

am o problema cu PC-ul de 2 zile incoace si aceea este ca jocurile imi merg greu (in reluare) si cand vreau sa mut o iconita de pe ecran sau un folder merge si el/ea in reluare.
Nu stiu din ce cauza dar merge asa de cand mi-am facut cont pe youtube din nou si mi-am luat programul Fraps pentru facut videouri cu jocuri.M-am gandit si am zis poate e din cauza lui, l-am sters tot asa am scanat pc-ul si nimic.A doua zi (azi) tot asa mergea am defragmentat partitiile si nimic.

Va rog ajutati-ma! Dau funda care imi da raspunsul bun, nu unul prostesc!

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Când pc-ul este în idle în task manager cum ți procesorul?
Daca acesta e pe 80-100% identifică la procese ce procese îți țin procesorul încărcat.De regulă servicii ca Netfrimewrok, keylogere și troienii contactatți din alicații furate din sursele alea populare printre voi cam fac asta în backround-ul sistemului profitând de mirajul userului care crede că e normal asta ca are Windows-ul activat ilegal sau furat din surse ilegale; real numa așa nu este.Virușii reali nu prea sunt detectatți de antivirușii comerciali care așa cum se știe detectează mai mult virușii falși care nu distrug nimic numai încetinesc calculatoarele, ce îi lansează pe net producători de astfel de programe, cu socpul de a fraierii userii și a-i face să cumpere licențele acestor programe.
Remedeiu.Descarcă și scrie pe un cd Avira rescu system, apoi buteaza cu el și dezinfecteaza sistemul cu acest antivirus. Avira are capacitatea de a distruge și virușii reali nu numai cei comerciali, dar reușita este cam50/50, versus Kaspersky rescue disc care dă rezultat de 90%, dar este mai dificil de utilizat, că trebuie lucrat în mod text.Succes

| pbsolver a răspuns:

Reinstaleaza driverul placii video