| frouzz a întrebat:

Salut.Imi apare o nuanta verde ciudata pe ecran la PC si nu se vad prea bine unele culori cum ar fi rosu. Cateodata nu apare 'nuanta' dar se intampla foarte des. Nu e de la setari am incercat eu. Va rog foarte mult sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Banuiesc ca ai monitor CRT vechi! Vezi cablul de informatie sa fie bine infipt in placa! Daca nu, ai o problema interna din monitor pe unul din tunurile de culoare! Asta inseamna dus la reparat!

| frouzz explică (pentru K0sti):

Imi iau altu dar pana atunci nu exista o solutie ca sa-mi mearga pana atunci? Ceva sa pot face acasa.

| K0sti a răspuns (pentru frouzz):

NU! Decat daca esti electronist si te pricepi!

3 răspunsuri:
| LDCCristi a răspuns:

Te lasa placa video... sau poate ai vreun magnet prin apropriere