| NixonRed a întrebat:

Salut, imi duce PC Sapphire AMD Radeon HD7770 pe urmatoarele componente -proccesor: Intel Core i-3 2100 3. 10ghz
-4gb ram
Dau funda, daca stiti vreo placa video mai buna la acelasi pret puteti sa imi spuneti.

Răspuns Câştigător
| RinXIII a răspuns:

Da. Asa ar trebui.

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă îmi spui și ce placă de bază ai și ce sursă e minunat.Recomand totuși un Nvidia în loc la ATI.Ati-urile nu prea îs de treaba gamming-ului(că bănuiesc că gamming vrei). Succes

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeyCj):

Nvidia nu e mai bun la gaming ca AMD/ATI, ambele au plusurile si minusurile lor. In pretul lui ATI 7770 (450 de lei) singura alterativa de la nVidia e gtx 650, care e net inferioara.

| RinXIII a răspuns:

Duce, doar sa ai sursa de peste 550W

| anonim_4396 a răspuns (pentru RinXIII):

7770 consuma destul de putin, procesorul ala la fel. Merge si pe o sursa de 400w.

| RinXIII a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar e cam la limita... Totusi, ma-ndoiesc ca sursa lui are numai 400w

| NixonRed explică (pentru RinXIII):

Sursa e de 500w, duce?

| RinXIII a răspuns (pentru NixonRed):

Da. Asa ar trebui.