| Alex272714 a întrebat:

Salut. Imi poate da va rog cineva o parere despre acest calculator? Sunt compatibile piesele intre ele? Nu ma pricep prea mult sincer, cred ca se observa. Si inca o chestie, ce sursa ar merge sa pun pe el? Multumesc frumos!

https://pcpartpicker.com/list/zZqbpB

7 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Placa video nu e compatibila. Placa ta de baza nu are PCIe 6 pin care sa se cupleze la placa video. Cauta alta placa video.

| VoidEternal a răspuns (pentru StoicAnalysis):

6 pin se refera la alimentare, nu la conexiunea placii video cu placa de baza. Sursa trebuie sa aiba modul alimentare 6 pin, nu placa de baza.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru VoidEternal):

A stai ca m-am uitat la alimentare. Acum mi-am dat seama. La interfata scrie mai jos x16, deci e ok, sunt compatibile.

| StoicAnalysis a răspuns:

PCIe x16 Slots

PCIe x8 Slots

PCIe x4 Slots

PCIe x1 Slots

PCI Slots

Placa ta de baza are sloturile astea. Placa ta video are slotul asta : PCIe x6 Slots

| TheGentleman a răspuns:

Îți recomand să alegi un GameBox. Sunt configurate, testate și asamblate de către profesionisti. Scapi astfel de riscul incompatibilității componentelor.

store.zonait.ro

| adryang78 a răspuns:

Par compatibile, n-ar trebui să ai probleme. O sursă de minim 400W cred că e suficient. 450, ca să fii mai sigur.

| vidiinho a răspuns:

Dar de ce alegi un procesor atat de vechi? De pe pcpartpicker va trebui sa le comanzi de pe amazon si nu toate vin in tara.